یکشنبه, 30 تیر, 1398
SUNDAY, July 21, 2019
شنبه 22 دی
پیست اسکی افوس بازگشایی شد
پیست اسکی افوس بازگشایی شد

رییس هیات اسکی بوئین میاندشت گفت: به دنبال فعالیت سامانه بارشی اخیر و حجم مطلوب برف، پیست اسکی شهر افوس از توابع شهرستان بوئین میاندشت استان اصفهان روز جمعه به طور رسمی بازگشایی شده است.

روح اله بابایی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: پیست اسکی افوس به طول 850 متر در منطقه گردشگری سرچشمه واقع شده و مجهز به تله اسکی است.
وی اظهارداشت: امکانات متعدد رفاهی و ورزشی مانند توقفگاه ، سالن غذا خوری ، سرویس بهداشتی ، آلاچیق و مجموعه ورزشی کودک در این مکان فراهم است و امکان اجاره ، فروش و آموزش استفاده از وسایل اسکی برای علاقه مندان وجود دارد. وی اضافه کرد: این پیست دارای استانداردهای لازم، شیب و ارتفاع مناسب و بالابر بشقابی است که سهولت بالا رفتن اسکی‌بازان به دامنه کوه را فراهم می کند.

رییس هیات اسکی بوئین میاندشت شرفیت توقفگاه این پیست را 400 دستگاه خودرو اعلام کرد و افزود : با همکاری نهادهای نظامی و انتظامی شهرستان تلاش کرده ایم همزمان با ورود گردشگران، امنیت و آرامش به عنوان زیربنای تفریح نشاط انگیز در منطقه برقرار شود.

کارشناسان هواشناسی مجموع بارش در دی ماه امسال در بوئین میاندشت را 38 میلی متر اعلام کردند، مجموع بارش های سال زراعی جاری در این منطقه که بیشتر به صورت برف بوده تاکنون 200 میلی متر است. وضعیت جوی بوئین میاندشت در روز جمعه، صاف تا کمی ابری گاهی وزش باد پیش بینی شده است با این وجود کارشناسان هشدار داده اند مردم در سفرهای زمستانه تجهیزات ایمنی و گرمایشی لازم را به همراه داشته باشند و قبل از حرکت از آخرین وضعیت محورها مطلع شوند.

بوئین میاندشت از شمال به شهرستان خوانسار، از جنوب به شهرستان فریدونشهر ، از طرف شرق به شهرستان فریدن و از غرب به شهرستان الیگودرز از توابع استان لرستان منتهی می گردد.تهران - بزرگراه نیایش - مجموعه ورزشی انقلاب
ساختمان شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی کشور
دفتر مدیریت مجموعه های اسکی
026-35215041-4 (پیست دیزین)
021-26527445 (پیست شمشک)
©2017 Ski Complexes, All Right Reserved