پنج شنبه, 29 فروردین, 1398
THURSDAY, April 18, 2019
شنبه 09 تیر
چهار پیست اسکی در اردبیل راه اندازی می شود
چهار پیست اسکی در اردبیل راه اندازی می شود
استاندار اردبیل گفت: چهار پیست اسکی جدید با هدف توسعه ورزش و گردشگری زمستانی در نقاط مختلف این استان راه اندازی می شود.

به گزارش ایرنا، اکبر بهنام جو روز پنجشنبه در دیدار با رئیس فدراسیون اسکی افزود: هم اکنون پیست اسکی زمستانی آلوارس سرعین و پیست اسکی روی چمن فندقلوی نمین به صورت نیمه کاره فعال است و تلاش می شود در کنار فعال کردن کامل این پیست ها چهار پیست جدید در نقاط مختلف استان احداث و راه اندازی شود.
وی توسعه ورزش و صنعت گردشگری را از اهداف راه اندازی این پیست ها عنوان کرد و ادامه داد: پیست های جدید در منطقه گردشگری شابیل مشگین شهر ، اندبیل خلخال ، فاز 2 آلوارس سرعین و فندقلوی نمین احداث و راه اندازی خواهد شد تا از ظرفیت های گردشگری این مناطق نهایت استفاده شود.
وی بیان کرد: برای احداث این پیست ها 400 میلیارد ریال اعتبار نیاز است و تلاش می شود این اعتبار توسط بخش خصوصی تامین و سرمایه گذاری شود.
بهنام جو اظهار کرد: هم اکنون اقدامات خوبی در حوزه گردشگری سلامت و ورزش در اردبیل انجام شده و امیدواریم در آینده نزدیک این استان میزبان رویدادهای بین المللی و جهانی در رشته های مختلف ورزشی باشد.
رئیس فدراسیون اسکی کشور هم در این دیدار گفت: این فدراسیون آماده همکاری برای راه اندازی پیست های اسکی در نقاط مختلف استان اردبیل است.
سید عبدی افتخاری افزود: استان اردبیل با داشتن شرایط آب و هوایی و اقلیمی مناسب و رویشگاه های بی نظیر همچون فندقلو می تواند میزبان خوبی برای رویدادهای ملی و بین المللی باشد.
وی اظهار کرد: در این سفر از پیست های در حال اجرا و همچنین فعال بازدید خواهد شد و امیدواریم با همکاری و توافق اداره کل ورزش و جوانان استان اردبیل پیست فندقلوی نمین برای میزبانی مسابقات بین المللی در شهریور امسال آماده شود.
مدیرکل ورزش و جوانان استان اردبیل نیز در این دیدار گفت: قرار است با همکاری فرمانداری، ادارات راه و شهرسازی و منابع طبیعی نمین و در قالب یک همکاری سه جانبه بخشی از پیست اسکی فندقلو که ناهموار است مسطح گردد.
بهرام آقاخانی افزود: طبق برنامه ریز های صورت گرفته تا 20 روز آینده با انجام این کار نماینده فدراسیون از محل پیست بازدید و موافقت قطعی فدراسیون را برای برگزاری مسابقات بین المللی اسکی روی چمن در شهریور ماه امسال در این محل اعلام خواهد کرد.تهران - بزرگراه نیایش - مجموعه ورزشی انقلاب
ساختمان شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی کشور
دفتر مدیریت مجموعه های اسکی
026-35215041-4 (پیست دیزین)
021-26527445 (پیست شمشک)
©2017 Ski Complexes, All Right Reserved