یکشنبه, 09 مهر, 1402
SUNDAY, October 1, 2023
یک شنبه 17 دی
خریداری دو دستگاه برف ساز برای دیزین/ هنوز برف سطح پیست جهت بازگشایی، کافی نیست
خریداری دو دستگاه برف ساز برای دیزین/ هنوز برف سطح پیست جهت بازگشایی، کافی نیست
پیست دیزین از ۱۱ هزار توریست ورزشی خارجی میزبانی کرد

مدیر پیست اسکی بین‌المللی دیزین با بیان اینکه دو دستگاه برف‌ساز برای پیست دیزین خریداری شد گفت: پیست دیزین در سال گذشته از حدود ۱۱ هزار توریست ورزشی خارجی میزبانی کرد و بسته به نزدیکی فصل زمستان این افراد بیشتر می‌شوند.

عبدالرضا آژیر در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم، با اشاره به وضعیت بارش برف در پیست دیزین، اظهار داشت: بارش مختصری در پیست دیزین شروع شده است ولی از نظر قوانین فنی اسکی هنوز پیست با توجه به میزان برف مساعد بازگشایی و اعلام عمومی نیست.

مدیر پیست اسکی بین‌المللی دیزین افزود: بارش برف باید در سطحی باشد که سنگ‌ها برای اسکی بازی ایجاد خطر نکند و برف سطح زمین را بپوشاند و مقدار برف به میزانی نیست که استفاده ورزشی شود ولی امیدواریم با بارش برف امروز پیست به سطح مطلوب برسد.

آژیر با بیان اینکه دو دستگاه برف ساز برای پیست دیزین خریداری شد، گفت: یک دستگاه برف‌ساز در حال کار است و یک دستگاه نیز به زودی شروع به فعالیت می‌کند و این دستگاه‌ها که قابلیت حمل دارند کمک زیادی به پیست دیزین می‌کنند و هم اکنون پیست فعالیت خصوصی نیز ندارد.

وی ادامه داد: مسابقات آسیایی و پاراآسیایی در دو رشته اسکی اسنوبرد و آلپاین در بهمن و اسفند در پیست بین‌المللی دیزین برگزار می‌شود و مسابقات داخلی و انتخابی تیم ملی نیز انجام می‌شود.

مدیر پیست دیزین با تاکید بر اینکه هتل دیزین با تغییراتی مثبت 4 ستاره شد، عنوان کرد: پیست دیزین در سال گذشته از حدود 11 هزار توریست ورزشی خارجی میزبانی کرد و از کشورهای مختلف نیز حضور داشتند و بسته به نزدیکی فصل زمستان این افراد بیشتر می‌شوند.


تهران - بزرگراه نیایش - مجموعه ورزشی انقلاب
ساختمان شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی کشور
دفتر مدیریت مجموعه های اسکی
026-35215041-4 (پیست دیزین)
021-26527445 (پیست شمشک)
©2017 Ski Complexes, All Right Reserved